Najnowsze informacje i wydarzenie z wojny w Ukrainie.

Wojna na Ukrainie to przewodni temat dzisiejszych rozmów. Ciężko przejść obok tak wielkiej tragedii oraz niewytłumaczonej agresji Putina. Choć trawa ona już ponad 40 dni, to każdy z nas codziennie śledzi wiadomości związane z najazdem rosyjskich żołnierzy.

Zaskakujący obrót wojny?

Wojna Rosja-Ukraina dla wielu ludzi, jak i dla samego rosyjskiego przywódcy stała się chyba nieco zaskakująca. Nikt nie spodziewał się takiego zaangażowania oraz determinacji Ukraińców. Wojska ukraińskie stanęły na wysokości zadania i dzielnie bronią swojego kraju. Rosyjska agresja niespodziewanie musi przedłużyć swoje działania, a jak twierdzą eksperci, czas działa na ich niekorzyść. Wojna w Ukrainie to również przejaw barbarzyństwa i ludobójstwa. Rosjanie wykorzystują w niej wiele kontrowersyjnych metod. Atak na cywili jest jedną z nich. Niczemu niewinne kobiety, dzieci czy starsze osoby często płacą zdrowiem, a nawet życiem za decyzje Władimira Putina.

Ponadto wojska agresora wykorzystują w tej wojnie broń, która nie powinna być stosowana w tego rodzaju czynnościach. Jak wiadomo, sam prezydent Rosji grozi światu uruchomieniem broni jądrowej. Ocenie wykorzystuje artylerię w postaci rakiet oraz innej ciężkiej broni. Dopuszczono się już również użycia broni chemicznej na jednym z miast Ukraińskich. Ważnym czynnikiem i sposobem ówczesnej walki są drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne, które przy obraniu celu mogą wysłać pocisk w stronę niemalże bezbłędnie. Ukraińcy również za pomocą dronów są w stanie zapobiegać wielu atakom z nieba.

Choć jest to dla wielu ludzi bolesne przeżycie, to z pewnością warto na bieżąco śledzić informacje z wojny i oglądać wydarzenia z Ukrainy.

Źródło: www.infokurier.pl